Yeni müşteri adayları için toplu mail göndermek

Yeni müşteri adayları için toplu mail göndermek

Öz Türkçesiyle toplu sanal mektup gönderme. Satış ve pazarlama stratejilerinin vazgeçilmez bir unsuru olan toplu e-mail gönderiminin önemini bilenler çok şanslı. Bilenler bilmeyenlere anlatsın. Biz yine de farkında olmayanlar için kısaca anlatalım.  Günümüzde akıllı telefonu olmayan ve bu telefonunda Facebook, Twitter gibi büyük sosyal ağlarının mobil versiyonu olmayan yok. Bu sosyal ağlar için cümle alemin bir e-mail hesabı var. Hani şu banka ekstrelerinden tutun da Markafoni gibi markaların kampanyalarının cebinize ulaştığı e-mail adresiniz.  İşte mailing tam da bu. Müşterinin cebine, eline kadar ulaşabilmek…  Dokunmatik bir broşür gibi.  Ayrıca o broşürü bastırmaktan ve dağıtmaktan oldukça ucuz bir yol bu.

Adım adım gidelim.        

1. adım: Data toplamak; Potansiyel müşterilerinizin e-mail bilgilerine ulaşmanız için öncelikle kendi web sitenize bir e-bülten bölümü eklemelisiniz ki sizden haberdar olabilsinler. Aslında data edinmenin bir çok yolu var bunu bir sonraki blogda ayrıca anlatacağım.

2. adım: Toplu E-mail gönderen bir yazılıma sahip olmak. Şirketinizde kullandığınız programların birçoğunda bu uygulama var sizin haberiniz olmasa da. Ancak yoksa da üzülmeyin, bu işi yapan birçok güzel firma var.  Bunların bazıları ücretsiz bazıları, bazıları gönderim başına ücretlendirilebiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken kısım gerçekten mesajınızın kişinin önemsiz kutusuna değil, gelen kutusuna gitmesidir.                                                                                                        

Son yani 3. adım:  Bu adım işin en keyifli kısmı e-mailiniz alıcınıza ulaşıyor. Hem de binlerce kişiye aynı anda. Kağıt bastırmaktan daha ucuz bir pazarlama yöntemiyle sadece reklam yapmış olmuyor, doğayı da koruyorsunuz.                                                                       

Bu yazıyı paylaşın

İletişim Bilgileri

  • Adres: Kocaeli Üniversitesi Teknopark E7

  • Telefon: (0507) 504 62 25

  • Email: [email protected]

İletişim Formu

Formu doldurarak aklınıza takılanları bize ulaştırabilir, sorularınıza cevap bulabilirsiniz.