Eğitim kurumunuz 2016 ya hazır mı?

Eğitim kurumunuz 2016 ya hazır mı?

Eğitim kurumunuz yeni yıla hazır mı?

Sadece Türkiye 'de 90 + eğitim kurumuyla çalışıyoruz ve 2016 yılına sayılı günler kala gördüğümüz üzere eğitim kurumlarının %95 'i yeni hiçbir şey yapmıyor. Tüm bütçelerini sadece reklam vermek için kullanıyorlar. Reklam verelim yeni müşteri gelsin.. Ama bir yandan da ağzımıza pelesenk olmuş bir konu var; "Eğitim sektöründe kurum ve çalışan sirkülasynu çok fazla" evet fazla, çünkü kurumunuzu diğerlerinden ayırmak için hiç dikey çözüm üretmiyorsunuz. Sadece satış fiyatlarıyla oynayarak, daha fazla google adwords reklamı vererek markanızı sağlamlaştıramazsınız. Marka bilinirliği arkasında bir ekip işini ve bir santranç oyununu gerektirir.

Buraya kadar eleştiri yaptık, şimdi biraz da çözüm sunalım. Yeni bir yılı, yeni bir başlangıç olarak kabul eden eğitim kurumlarına aşağıdakileri yıl içinde 2 ya da 3 aylık hedefler koyarak tamamlamalarını öneriyoruz. 

1 - 3 - 5 Yıllık İş Planınızı oluşturun (Hedef gelirleriniz, beklenen giderleriniz, beklenmeyen giderleriniz, yatırımlar vb..) bu sayede gerçekten para kazanıyor musunuz yoksa kendinizi mi avutuyorsunuz görebilirsiniz.

SWOT analizi yapın. Rakipleriniz ile bulunduğunuz konumu bilin ki kötü süprizlerle karşılaşmayın.

İç eğitimlerinizi yenileyin. Hala bir çok eğitim kurumu, kaderini satış ekibinin doğaçlamasına bırakıyor.

Gizli müşteri raporlama hizmeti alın. Bunu sadece fiyatları öğrenmek için değil, gerçek bir SWOT analizi için yapın.

Sosyal medya pazarlamanızı iyi yönetin gerekiyorsa profesyonel destek alın. Sizin bir amca oğlunuz var ve bu işlerden çok iyi anlıyor biliyoruz. Ama siz yine de başarılı iş adamlarını dinleyin. "Pazarlama masrafından kısarsanız batarsınız!" Satış ve pazarlama ayrı şeyler, zaten bunu bildiğinizi varsayıyoruz.

Tasarımı 90 'lardan kalma web sitenizi yenileyin. Unutmayın hedef kitleniz y ve z kuşağı ve onların en çok takip ettiği şey internet.

Bu listeye daha eklenebilecek detaylar var ancak bu kadarını bile gerçekleştirebilmek sizi 1 değil 5 adım öne çıkartır.

Bu yazıyı paylaşın

İletişim Bilgileri

  • Adres: Kocaeli Üniversitesi Teknopark E7

  • Telefon: (0507) 504 62 25

  • Email: [email protected]

İletişim Formu

Formu doldurarak aklınıza takılanları bize ulaştırabilir, sorularınıza cevap bulabilirsiniz.