Sıkça Sorulan Sorular

Aristo Eğitim Yönetim Sisteminde sıkça karşılaştığımız soruları bir araya topladık aklınıza takılan tüm soruların cevabını burada bulabilirsiniz...


Öncelikle Aristo öğrenci kayıt otomasyonu olmasının yanında bir yönetim yazılımıdır.Sadece öğrencilerin bilgilerini tuttuğunuz bir programla kıyaslanamaz şekilde üstün özellikleri mevcuttur.Satış ve pazarlama stratejilerine göre hazırlanmış kayıt bölümüyle eğitim danışmanlarınızın doğru verileri almasını sağlarsınız.Aristo,eğitim danışmanlarınıza randevularını yarım saat önce hatırlatmak için uyarı mesajı gönderen bir sistemdir.Bunun yanında tekrar aramaları ve yeni aramaları birbirinden ayırabilirsiniz.Örneğin; bir eğitim danışmanınızın günlük arama kotası 30 kişi ile sınırlı.Bu aslında 30 yeni kişi demek.Eğitim danışmanı bir önceki gün aradığı ve o gün tekrar araması gereken 10 kişi var.20 yeni arama yaparak günlük kotasını doldurmuş oluyor.Halbuki siz o gün 30 yeni kişiye değil 20 yeni kişiye ismini duyurmuş ve randevu almış oluyorsunuz.Aristo yeni ve tekrar aramaları birbirinden ayırarak raporluyor.Senet,sözleşme,makbuz ve fatura gibi çıktılarınızı otomatik yazdırabilirsiniz.Tüm bu evrakları ve öğrenci kimlik fotokopisi gibi önemli belgeleri “Öğrenci kartı” üzerinde dijital olarak saklar.Ayrıca Aristo %100 web tabanlı olması ile size her cihazdan istediğiniz zaman ulaşma imkanı tanır.

Aristo muhasebe modülü bir eğitim kurumundaki muhasebeleştirilecek tüm işlemleri tek bir program altında toplayarak sistemli bir şekilde çalıştırır. Kaydı girilen tüm öğrencilerin carilerini, fatura işlemlerini sistematik oluşturarak ve KDV’lerini ayırarak Muhasebecinizi büyük bir iş yükünden kurtarır. Sadece bununla kalmaz, online yoklama ile alınan ders yoklamalarını öğretmenlerin puantajına yazarak aylık olarak puantaj hesaplaması yapar. Eğitim danışmanlarınızın yaptıkları satışları baz alarak prim hesaplamasını otomatik yapar. Bilanço ve Mizan bölümleriyle ek bir finansçıya ihtiyaç kalmadan kurumunuzun finans politikalarını görüntüler. Aristo’ ya ait bu özellikler hiç bir ticari programda yok. Dolayısıyla Aristo muhasebe modülü sizlere profesyonel bir çalışma imkanı sağlar.

Eğitim danışmanlarından,satış müdüründen,kalite sorumlusundan,ve yöneticilerden oluşturduğunuz bir satış ekibiniz var.Bu ekibin koordineli bir şekilde çalışacağı yönetim programınız olacak.Mesajlaşma özelliğiyle Aristo sizlere hızlı iletişim kurmayı sağlar ve olaya anında müdahale imkanı tanır.

Eğitim danışmanlarını ele alalım; Satış ve Pazarlama stratejilerine göre hazırlanan kayıt ekranı eğitim danışmanlarınızın kayıtlarını anında alabilmeyi ve kolayca (sözleşme senet v.b) kağıt işlerinden sıyrılmayı sağlar.Görüşmelerini ve aramadıkları öğrencileri onlara hatırtalarak öğrenci kaybını engellersiniz.Bugünkü Görüşmelerim Raporu ile kolayca aramalarını görebilir,Prim raporu ile primlerini artırmak için “Ne kadar satış yapmam lazım?” gibi sorularla onlara hedefi hatırlatırsınız.Satış Raporum ile geçmiş satışlarını görebilirler.Böylece hem başarılarını hem de kayıplarını göstererek bu ayki satışlarını daha iyi yapmalarını söylemenize gerek bile kalmaz.Ders Programı ile hangi eğitmen hangi derste soruları kolayca cevaplanır?Onlara sadece arama, randevu ve satış yapmak kalır.

Satış Müdürleri; yöneticilerine doğru raporlama yapmakla,eğitim danışmanlarına kotalarını doldurmaları konusunda destek olmakla ve fiyat belirlemekle görevli kişilerdir.Aristo tüm bu işleri profesyonel ve zevkli hale getiriyor.Örneğin; “kurumunuzda ne kadar öğrenci var?, en çok hangi eğitimi satmışız?, kaç tane kur donduran öğrenci var?, hangi eğitim danışmanı ne kadar satış yapmış?, bize en çok hangi kaynaktan öğrenci geliyor?, en çok hangi ödeme tipi ile ödeme yapılmış?, bugün hangi eğitim danışmanının ne kadar randevusu var?, bu ayki görüşmelerin ne kadarı satış, ne kadarı olumsuz?, bu ay ve bu yıl toplam ne kadar indirim yapmışız? Hangi satışlarımızın ne kadarı iptal olmuş?” gibi soruların hepsini grafiklerle raporlamak Aristo ile çok kolay. Bu veriler ile satış stratejilerinizi artırabilir, yatırımlarınıza ve fiyat politikalarınıza ona göre yön verebilirsiniz.

Kalite sorumlunuzun yapacağı anketler, göndereceği e-postalar ve mesajları Aristo ile yapmak mümkün!Örneğin; 12 kişilik bir sınıfınıza ders işlenemeyeceğine dair mesaj atmanız gerekiyor. Bunu Grup Kartı dediğimiz ekrandan Sms Gönder sekmesi ile mesajınızı yazıp gönderebilirsiniz.Bu iş yükünüzü %90 oranında hafifletecek.Sadece kayıtlı öğrencilerinize değil potansiyel tüm öğrencilerinize kampanya mailleri atarak onlara kurumunuzu hatırlatabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.Kalite yönetimi menüsü ile anketlerinize OCR raporu hazırlayabilirsiniz.Kısacası Aristo kurumunuzdaki tüm çalışanlarınızın kullanacağı ortak bir yönetim programıdır.Sizlerin iş yükünü %90 oranında azaltarak daha çok zaman kazanmanızı sağlar ve daha çok satış yapabilmenize ortam hazırlar.

Eğitim sektöründe bulunan bir çok firma öğrencinin iletişim ve kişisel bilgilerini sorgulamak için otomasyonlar kullanıyor.Sınıf aktarma,yoklama alma,raporlama gibi işlemleri ya kağıt üstünde ya da excel üzerinde yapıyor.Bu işler sizi asıl hedefinizden yani satış yapmaktan,hizmet sunmaktan ve yönetmekten ne kadar da uzaklaştırıyor.Örneğin; bir eğitim danışmanınızın arama ve satış yapmak yerine kurunu donduranları kağıt üstünde listelediğini veya yeni başlayacak eğitim sınıflarına tek tek mesaj gönderdiğini düşünün. İşte tam bu noktada daha hızlı bir sisteme yani Aristo’ya sahip olan kurumun bunları tek tuşla yaptığına ve 50 çalışanı olan bir firmaya kurumsal bir satış yaptığına emin olabilirsiniz.Sadece potansiyel müşterilerinize değil kayıtlı öğrencilerinizin eğitimlerinin ne zaman biteceğini elle hesapladıktan sonra söylemek veya kaç tane kuru kaldığını görmek için dosyaları karıştırmak zorundayken, Aristo LMS’yi kullanan firmaların kayıtlı öğrencilerine doğum günlerinde kutlama mesajı gönderdiğine ve müşteri memnuniyetini %100 artırdığına hiç şüpheniz olmasın.Ve sizin eğitim danışmanınız yeni arama yapmaya başlamışken,Aristo’yu kullanan eğitim kurumlarının memnun müşterileri yeni müşteriler getiriyor olacak.Bu farkındalığa ve kolaylığa siz de sahip olabilirsiniz.

Eski verilerinizi istediğimiz formatlarda (Excel, XML v.b) hazırlayıp sunabilirseniz; toplu yükleme hizmetini satın almanız durumunda, sisteme bir sefere mahsus yükleme yapabiliriz. Eğer bu formatta sunmanız mümkün değilse tek tek manuel girmeniz gerekmektedir.

Öncelikle Aristo’yu satın aldıktan ya da kiraladıktan sonra sizin adınıza açılmış alan adı ile (örneğin; aristo.aristolms.com) kullanıcı adı ve şifresi ile kullanıma başlayabilirsiniz. Kullanımı kolaylaştırmak ve sisteme çabuk adapte olabilmek için Aristo eğitim hizmeti satın alabilirsiniz. Eğitim sorumlumuz tarafından verilecek eğitimlere tüm kullanıcılar katılmaktadır. Aristo’yu kullanmaya başladıktan ve verileri girdikten itibaren fayda görmeye başlarsınız. Özellikle raporlama alanında aylık veriler sisteme tanımlanmış olmalı ki uzun vadede yarar sağlayabilesiniz. Ayrıca Aristo Kullanma Kılavuzu, takıldığınız her noktada sizlere yardımcı olacaktır.

Aristo’ya sahip olmanın iki türlü seçeneği var. Lisans satın alma ile Aristo’yu tüm özellikleriyle ve sınırsız kullanıcı ile kullanabilirsiniz.

Kiralama Modeli ile aylık ödeme yaparak Aristo’yu kullanabilirsiniz.

Lisans satın almalarında kullanıp kullanmamak üretici kurumun yani bizim sorumluluğumuzda değildir. Kiralama modeli ile kullandığınız Aristo’yu yıllık sözleşmeler ve aylık ödenmek üzere kiraladığımız için belirli bir zorunluluğumuz yoktur. Taahhütlü bir satın alma veya kiralama yapmadığımız için istediğiniz zaman kullanmaktan vazgeçebilirsiniz.

KodPark Yazılım olarak, geliştirdiğimiz Aristo yazılımını 2014 Ocak ayı itibariyle piyasaya sürmemizle birlikte 1 tanesi üniversite 7 tanesi özel eğitim kurumu ilk aydan kullanıma başladı.2015 yılı sonu itibariyle 3200 aktif kullanıcısı bulunmaktadır.Referanslar listemize internet sitemizdeki Referanslar bölümünden bakabilirsiniz.

Aristo,eğitim kurumlarının tüm ihtiyaçlarına çözüm üretecek şekilde tasarlanmıştır.Satış işlemlerinden sonra verilen eğitimden sonra Aristo’nun çalışma mantığını kolayca kavrayabileceksiniz.Aristo’nun tüm özellikleri dışında farklı bir ihtiyacınız olduğunda ve Aristo’da olsun dediğiniz ekranlar için sizlere özel hizmet verebiliriz.İhtiyacınız doğrultusunda firma destek departmanı yetkilileri sorunlarına çözüm üretecektir.